Audyt magazynu

Ekspercki audyt magazynu – Quick Check – to ogólna rewizja procesów logistycznych w magazynie i ocena potencjału wzrostu efektywności. Jego celem jest pomoc w podjęciu decyzji biznesowych o zmianach w sposobie działania firmy na rzecz jej rozwoju. Dlatego audyt Agilero, przeprowadzany przez zespół logistyków, skupia się na wskazaniu priorytetowych rozwiązań w magazynie, które pomogą osiągnąć wyznaczone cele biznesowe w określonym zakresie finansowania inwestycji (wstępna kalkulacja ROI).

Korzyści z przeprowadzenia eksperckiego audytu magazynu

ikona wsparcie magazynu
Konkretny scenariusz usprawnień i rozwoju
ikona lista spełnionych wymagań w magazynie
Lista priorytetowych działań dających największe efekty
ikona redukcja
Redukcja ryzyka podjęcia błędnej decyzji inwestycyjnej
ikona spełnione wymaganie
Benchmarking

Kiedy potrzebujesz eksperckiego audytu magazynu?

  • Kiedy chcesz zwiększyć wydajności pracy w magazynie
  • Kiedy masz niedobory miejsca w magazynie
  • Kiedy chcesz zoptymalizować koszty
  • Kiedy planujesz zakup systemu IT
  • Kiedy chcesz poprawić parametry logistyczne

Dedykowane dla: #MSP #korporacje #kody kreskowe

Czy to rozwiązanie dla mojej firmy? Zapytaj naszego konsultanta

Jak przeprowadzamy ekspercki audyt magazynu?

  1.  Identyfikujemy cele biznesowe i logistyczne. Podczas warsztatów wspólnie wyznaczymy cele biznesowe dla naszych działań. Na tej podstawie nasz zespół opracuje środki do ich osiągnięcia, czyli cele logistyczne i operacyjne.
  2.  Dokonujemy eksperckiej oceny obecnych procesów i organizacji. Krytycznie oceniamy obecne procesy logistyczne w magazynie razem ze wskazaniem potencjału usprawnień efektywności lub przedstawieniem alternatyw dla całkowicie nieefektywnych procesów i technologii.
  3.  Przedstawiamy scenariusze rozwiązań i usprawnień. Scenariusze zawierają propozycje konkretnych, standaryzowanych rozwiązań optymalizujących procesy i przepływy  w Twojej firmie razem z wyznaczeniem wskaźników sukcesu (KPI).
  4.  Przeprowadzamy analizę kosztów i korzyści. Podczas warsztatu końcowego przedstawiamy naszą oceną ekspercką, wraz z wyznaczeniem kierunku rozwiązań  i kalkulacją nakładów i korzyści (obliczenie ROI). Wszystkie efekty audytu magazynu otrzymasz w formie przejrzystego kompendium, w którym opiszemy m.in. potencjalne ryzyka i przeciwdziałania, najważniejsze elementy decyzji  o inwestycji, potencjały efektywności czy ROI dla wdrożenia systemu

Zobacz jakie efekty przyniósł ekspercki audyt magazynu u naszych Klientów

Jesteś zainteresowany ofertą lub potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas.